Family Guy: The Quest for Stuff

Family Guy: The Quest for Stuff (Family Guy: The Quest for Stuff) 1.0.7

Uratuj Quahog – wirtualne miasto z popularnej animacji

Family Guy: The Quest for Stuff to darmowa gra z mikropłatnościami (free-to-play), w której musimy zbudować od podstaw miasto Quahog. Po drodze napotkamy wiele dziwnych i zwariowanych misji związanych z głównymi postaciami popularnej animacji.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dla fanów Family Guya
  • Prosta rozgrywka
  • Wiele zadań

Wady

  • Strasznie dużo czekania
  • Humor nie dla wszystkich

Dobry
7

Family Guy: The Quest for Stuff to darmowa gra z mikropłatnościami (free-to-play), w której musimy zbudować od podstaw miasto Quahog. Po drodze napotkamy wiele dziwnych i zwariowanych misji związanych z głównymi postaciami popularnej animacji.

Tapped Out dla dorosłych

Family Guy: The Quest for Stuff zaczyna się od filmiku wyjaśniającego, w jaki sposób miasto Quahog zostało zniszczone przez polityka w stroju kurczaka. Teraz Peter Griffin i spółka muszą znów przywrócić miasto do życia.

Klip ten wprowadza nas w nastrój Family Guy: The Quest for Stuff, w którym, podobnie jak w animacji, mamy potężną dawkę niewybrednego humoru, czasem nawet z obraźliwymi żartami.

\n

Gameplay Family Guy: The Quest for Stuff jest niezwykle podobny do gry The Simpsons: Tapped Out. W rozgrywce chodzi o to, aby budować domy, firmy i tereny rekreacyjne za zarobioną lub kupioną wirtualną walutę. W Family Guy: The Quest for Stuff jedną z walut są małże, które na różny sposób możemy zdobywać.

W miarę postępów w grze odblokowujemy kolejne postacie z Family Guy, które zatrudniamy do różnych absurdalnych zadań. Za to zdobywamy walutę, punkty doświadczenia i właśnie małże. Bez tych ostatnich dalszy postęp jest bardzo trudny, a same też są ciężkie do zdobycia. Dlatego, jeśli chcemy się rozwijać i unikać frustracji, będziemy musieli wydać prawdziwe pieniądze w Family Guy: The Quest for Stuff na ich zakup.

Misje w Family Guy: The Quest for Stuff są dość dziwne. Peter wykonuje zwariowane rzeczy, my zdobywamy wyższe poziomy i odblokowujemy kolejne zadania. Następnie pojawiają się także misje dla nowych bohaterów, których uda nam się odblokować. Wiele z nich pochłania sporo czasu, więc postęp jest powolny, chyba że zdecydujemy się wydać realne pieniądze.

Poza tym w Family Guy: The Quest for Stuff istnieje wewnętrzna sieć społecznościowa FaceSpace, gdzie możemy zobaczyć zabawne komentarze, wiadomości i zdjęcia różnych postaci. Możemy też odwiedzać wirtualne miasta innych graczy, ale interakcja z nimi ogranicza się do zbierania monet i małż. Inną aktywnością jest też możliwość ubierania postaci w różne stroje w Harrington’s Costume Shop.

Jeśli jesteście fanami Family Guy, to odnajdziecie się w specyficznym humorze panującym w grze. Wiele dowcipów jest jednak mocno obraźliwych, a w formie tekstowej tracą swój wymiar względem tego, co widzimy na telewizyjnym ekranie.

Quahog na wyciągnięcie ręki

Family Guy: The Quest for Stuff to gra bardzo prosta w obsłudze, nawet jeśli nie posiadacie doświadczenia w tego typu grach strategicznych. Przez pierwsze kilka minut na ekranie wyświetlane są instrukcję dotyczące zasady obsługi poszczególnych budynków i bohaterów. Zbieranie pieniędzy, punktów doświadczenia i rozwijanie miasta nie wymaga jakichś szczególnych zdolności.

Poruszanie się po mieście w Family Guy: The Quest for Stuff też jest proste. Wystarczy przesuwać palcem po ekranie i gestem dwóch palców powiększać lub zmniejszać widok. Umieszczanie obiektów jest nieco trudniejsze, jeśli korzystamy z ekranu małego smartfona, a nie tabletu.

Podczas testowania Family Guy: The Quest for Stuff natknęliśmy się na drobne usterki. Nie wszystkie zadania otwierały się po wyborze z listy, a czasem ekrany powitalne wieszały się przy wejściu postaci na wyższy poziom.

Family Guy jak żywy

Grafika w Family Guy: The Quest for Stuff odzwierciedla uroki serialu. Animacje sprawiają, że możemy poczuć się jak w Quahog znanego z telewizyjnego ekranu. Czasem chcielibyśmy móc jeszcze bardziej przybliżyć ekran, aby przyjrzeć się działaniom wykonywanym przez postacie.

Ścieżka dźwiękowa nawiązuje do głównego motywu z Family Guy i została nieco poszerzona i zapętlona. W Family Guy: The Quest for Stuff ma charakter bardziej orkiestrowy niż w wersji znanej z telewizji.

Nie dla ludzi o słabych nerwach

Family Guy: The Quest for Stuff to gra trudna do oceny, ponieważ wszystko zależy od naszej opinii o serialu. Jeśli lubimy ten specyficzny, czarny i surrealistyczny humor, to polubimy i grę. Jednocześnie nikt raczej nie cieszy się z długiego czekania lub wydawania realnych pieniędzy, co jest niezbędne do dalszej rozgrywki. Family Guy: The Quest for Stuff to dobra gra, ale jeśli rzeczywiście jesteście fanami serialu.

Najczęściej pobierane Strategiczne na Iphone

Więcej
Family Guy: The Quest for Stuff

Download

Family Guy: The Quest for Stuff (Family Guy: The Quest for Stuff) 1.0.7

Opinie użytkowników o Family Guy: The Quest for Stuff